четвер, 4 грудня 2014 р.

Гурткова робота

  Гурток «Фантазії із бісеру»


Протягом 2012-2014  років у школі діяв   гурток бісероплетіння «Фантазії із бісеру», керівником якого була я.
      Переважна більшість вихованців гуртка, опановуючи різні техніки бісероплетіння, стали його палкими прихильниками – одразу і надовго.
      Секрет простий: плетіння бісером - це дуже захоплююча справа, яка дає змогу створювати найрізноманітніші речі: кулони, браслети, обкладинки для книжок, декоративні композиції, прикраси для одягу та побуту, які дарують радість і автору цих речей, і тому, хто отримує їх, у подарунок. На заняттях вихованці пізнають «маленькі таємниці Майстра»: як брати бісер, голку, дріт, жилку, як зробити застібки, подовжити робочу нитку, тощо. Програма гуртка дає знання з кольорознавства та психології кольорів, орнаментознавства  та основ композиції. Поступово учні із окремих фігурок, виготовлених із бісеру, навчаються утворювати різноманітні композиції, виготовляти прикраси складної форми, від плоских фігурок переходять до об’ємних.
      Основні прийоми плетіння на дроті, на жилці, комбінування прийомів, техніка виконання елементів «Бонсай»; замальовка схем; правила виконання косого плетіння (кут, гострий кут, тупий кут); багатошарове плетіння-вишивання по сітці хрестиками, кільцями, квіточками, намистинами, гладдю; об’ємні вироби на тлі плоского плетіння – це далеко не повний перелік питань, які охоплює програма гуртка «Фантазії із бісеру».
      Улюблені теми занять  дітей: «Квіти з бісеру», «Великоднє яйце», «Святкова прикраса». Вихованці мають можливість підготувати новорічні, різдвяні подарунки рідним і друзям, прикраси для ялинки, інтер’єру. До 8 Березня діти із задоволенням виготовляють композиції з квітів, букети квітів, жіночі прикраси (кольє, браслети, каблучки, сережки).
    

        Вихованці основного рівня навчання створюють об’ємні іграшки з бісеру та намистинок; опановують техніку виконання елементів «Бонсай»; створюють об’ємні мініатюрні композиції.
Плетіння серветки на основі вивчених прийомів, збірка і оформлення, вибір бісеру, кольорове рішення – завдання, яке під силу вихованцям гуртка другого року навчання.
      У гуртку бісероплетіння «Фантазії із бісеру» займаються діти 8 – 14 років. Програма розрахована на 2 роки.
      Учні із задоволенням відвідують заняття та творчо підходять до кожної нової композиції, роботи.
Тематичний план занять
 п/п
Назва розділу
Кількість годин
Всього
Теоретичні заняття
Практичні заняття
1.
Вступне заняття. Правила техніки безпеки
2
-
2
2.
Характеристика технічного нанизування
2
22
24
3.
Технологія нанизування різних видів ланцюжків
2
12
14
4.
Ажурні оздоби - сіточки
2
16
18
5.
Плетіння квітів, виготовлення різних видів картин
6
36
42
6.
Виготовлення об’ємних квітів
2
14
16
7.
Виготовлення різних фігурок
4
16
20
8.
Завдання на літо
2
6
8
Всього
22
122
144


                                              Зміст програми
1.     Вступне заняття. Правила техніки безпеки (4 год.).
Теоретичне заняття. План роботи та завдання гуртка «Бісероплетіння».
Подорожу світ краси. Історія бісероплетіння, відновлення цього виду декоративно-прикладного мистецтва в наш час. Правила користування голкою та іншими колючими та ріжучими предметами. Матеріали та інструменти для занять, обладнання робочого місця для роботи з бісером.
2. Характеристика технічного нанизування (24 год.).
Теоретичне заняття. Способи виготовлення прикрас: в хрестик, в квіточку, мозаїкою, плетінням, нанизуванням, стовпчиком (2 год.).
Теоретичне заняття. Бісер і ланцюжки в одну нитку. Техніка «петельки».Використовується бісер одного розміру, одного чи декількох кольорів (2 год.).
Ланцюжок з двох бісеринок  (2 год.). Розміщення бісеринок не по горизонтальній лінії, а трохи зміщене відносно одна одної.
Ланцюжок «в хрестик» (4год.).Способи плетіння ланцюжка. Для роботи набирається парна кількість бісеринок: через кожну парну нанизуємо на нитку, додаючи по 1 непарній. Використовуємо бісер одного розміру довільного кольору.
Ланцюжок «в хрестик в 1,5 ряд» (4год.). Способи плетіння ланцюжка. Варіанти колірного поєднання. Використовуємо бісер одного розміру довільного кольору.
Техніка «сороканіжка» (2 год.). Кількість бісерин по бажанню від 1до3. Використовується бісер круглої, овальної форми, великі бісерини, бусини у формі бочечки, стеклярусу. Довільне кольорове поєднання від одного до картатого.
Дворядний ланцюжок (4 год.). Плетіння дворядного ланцюжка одною ниткою в 2 етапи. Використовується бісер різної величини. Можливе довільне кольорове поєднання.
Ланцюжок «зигзаг» або «змійка» (4 год.). Практичне заняття. Підбір бісеру і нитки точно по кольору. Плетіння по три бісерини, протягуючи нитку через першу. Використовується бісер одної форми, кольорове поєднання довільне (2 год.)
3. Технологія нанизування різних видів ланцюжків (12 год.).
       Теоретичне заняття. Способи плетіння суцільного ланцюжка «в квіточку» (2 год.).
      Практичне заняття. Квіточка в 6 пелюсток. Поєднання кольорів у роботі. Використовується бісер трьох кольорів для ланцюжка (5), для квітки (6), для середини квіточки (1), з повторення проміжків (2 год.).
Практичне заняття. Квіточки з 8 пелюсток.. Поєднання кольорів у роботі. Використовуємо бісер трьох кольорів (для ланцюжка від 3 до 6, для квіточки 8 і для середини квіточки 1). Проміжки повторюються. Для наступного проміжку можна обрати інший колір ланцюжка,  квіточки. Плетіння ланцюжків із самих квіточок, без проміжків (2год).
Практичне заняття. Ланцюжок в сім бісеринок. Спосіб і схема їх плетіння в ланцюжок (2год).
Практичне заняття. Плетіння ланцюжка в 7 бісеринок. В роботі потрібно використовувати бісер одної форми та розміру. Кольорове рішення довільне (4год).
4. Ажурні оздоби – сіточки(18год).
Теоретичне заняття. Метод плетіння «корал». Техніка використання ажурних оздобів. Підбір матеріалів за кольором,  формою.(2год).
Практичне заняття. Плетіння ланцюжка в пів ромба. Використовується бісер контрастного кольору, одного розміру та форми(4год).
Практичне заняття. Плетіння ажурної стінки. Використання бісеру одного розміру та форми, кольорове поєднання довільне(4год).
 Практичне заняття. Плетіння ланцюжка з зубчиками. Використовується бісер одного розміру та форми. За бажанням три бісерини замінюють одним стеклярусом(6год).
Практичне заняття. Плетіння браслетів з геометричними малюнками.  Використання бісеру одного розміру та форми, кольорове поєднання довільне.
  5. Плетіння квітів. Виготовлення картини(42год).
Теоретичне заняття. Технологія паралельного плетіння. Замальовка схема, цифровий запис виробу(2год).
Практичне заняття. Плетіння незабудки. Використовується дротик довжиною 12-15см., бісер одного кольору (синій, голубий)для квіточки інший (жовтий, оранжевий) для середини (6год).
Теоретичне заняття. Самостійне складання схеми (2год).
Практичне заняття. Плетіння ромашки. Збір квітки із 7 чи 14 пелюсток. Використовується бісер одної форми та розміру для пелюсток (білі), середина (жовті), чашолистка (зеленого). (6год)
Практичне заняття. Плетіння конвалії. Використовується бісер світлих кольорів.  Спарений метод (6год).
Практичне заняття. Плетіння колосків. Виготовлення схеми. Використовується товста мідна дротина для стержня, бісер жовтого кольору. Для колоска можна використовувати бісер «росинки» (6год).
Практичне заняття. Виготовлення листочків різної форми і кольору. Складання схеми, підбір бісеру за кольором і формою (6год).
Практичне заняття. Складання композиції, виготовлення картини виконаних на попередніх заняттях  елементів (6год).
6. Виготовлення об’ємних квітів (16год).
Теоретичне заняття. Розташування елементів на стеблі (гілці). Складання схем (2год).
Практичне заняття. Плетіння гілки яблуні. Середина квіточки – короткі тичинки, 6 пятирядних пелюсток складання квітки і листочків семирядних, які починаються і закінчуються одною бісериною (6год).
Практичне заняття. Виконання гілочки черемхи. Складання суцвіття з кількох квіточок (6год).
Практичне заняття. Складання композицій з виготовлених гілок яблуні та черемхи (2год).
7. Виготовлення різних фігурок (16год).
Теоретичне заняття. Складання схеми фігурок. Підбір бісеру за формою та кольором, виготовлення метеликів (2год).
Практичне заняття. Неонова рибка. Складання схеми, плетіння, дотримуючись кольорового рішення. Складання схем (12год).
Практичне заняття. Плетіння складного метелика. Складання схем, підбір бісеру за кольором та формою. Складання композицій з виготовленими фігурками (6год).
8. Завдання на літо (8год).

Виготовлення найпростіших ланцюжків, складання квітів, об’ємних квітів для подальшого оформлення картин.

Немає коментарів:

Дописати коментар